lwów

Klimatyczny rynek z przejeżdżającym po nim wagonikiem starego tramwaju, „Kopalnia kawy” z aromatycznym, czarnym naparem wyparzanym w wyjątkowy sposób (i w niezwykłych okolicznościach) czy może najstarsza, zabytkowa nekropolia-cmentarz Łyczakowski. To tylko kilka skojarzeń przychodzących do głowy, kiedy myślimy o jednym z najpiękniejszych miast dawnej Galicji. Lwów, bo o nim mowa jest wyjątkowy także z innego powodu-jest naznaczony polskością. Dlatego nikogo nie trzeba przekonywać do wyruszenia w sentymentalną podróż, śladem dawnych kresów wschodnich, o z oddalonego zaledwie dwie godziny jazdy od Lwowa, Przemyśla.

„Bo co chcesz, to mów, nie ma jak Lwów!”. Co zwiedzić w najpiękniejszym mieście Ukrainy?

Zwiedzanie Lwowa najlepiej rozpocząć od otoczonego perełkami architektonicznymi lwowskiego rynku, a podróż rozpocząć jedyną w swoim rodzaju kawą. Lwowscy bariści chełpią się stwierdzeniem, że gdyby miasto miało smak, Lwów miałby smak kawy i-co trzeba im przyznać-nie ma w tym grama przekłamania. Mała czarna z imbirem, rumem, miętą, na ciepło, z czekoladą albo likierem kokosowym. Wybór jest ogromny, a każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zajrzeć do słynnej „Kopalni kawy” czy „Manufaktury”-obie te kawiarnie od lat wiodą prym i walczą o kawową palmę pierwszeństwa. Co ponadto można robić we Lwowie? Spojrzeć na lwowski rynek z perspektywy wieży ratuszowej liczącej 60 metrów, podziwiać panoramę miasta ze wzgórza Wysoki Zamek, zwiedzić przepiękną Katedrę Łacińską, podziwiać przepiękne XIX wieczne kamienice spacerując po ulicy Hnatiuka, obejrzeć spektakl w Operze Lwowskiej (albo chociaż zwiedzić samą operę), odwiedzić groby naszych rodaków (m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Seweryna Goszczyńskiego) na cmentarzu Łyczakowskim, nie zapominając o pobliskich stokach wzgórz od strony Pohulanki gdzie znajduje się Cmentarz Orląt Lwowskich. W trakcie wycieczki do Lwowa warto chociaż na chwilę poczuć codzienny rytm i zgiełk miasta i za niewielką cenę kupić coś na pchlim targu i słynnych lwowskich bazarach.

Więcej na temat wycieczek z Przemyśla tu https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22

Jak zorganizować wycieczkę do Lwowa?

Będąc na Podkarpaciu warto poświęcić chociaż jeden dzień na podróż na Ukrainę, a wyjazd oddać w ręce profesjonalistów. Wycieczki do Lwowa z Przemyśla ma w swojej ofercie między innymi biuro podróży Chortycia. Decydując się na wyjazd zorganizowany nie zaprzątamy sobie głowy kwestią dojazdu i planowania. Oddajemy się tylko zwiedzaniu, żeby potem nucić za Szczepkiem i Tońkiem z „Włóczęgów”: „Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko we Lwowie!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here