Witaminy niezbędne w diecie mężczyzn

Dodatkowa suplementacja stała się w ostatnim czasie niezwykle modna. Dbamy o zdrowe odżywianie, uprawiamy aktywność fizyczną. W świecie pełnym chemii chcemy cieszyć się optymalnym komfortem codziennego funkcjonowania. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli sięgasz po zestaw przypadkowych, uniwersalnych witamin, raczej nie działasz dobrze. Komplet suplementów zawsze powinien być dobrany indywidualnie, uwzględniając ewentualne niedobory, ale również styl życia, codzienną dietę, a nawet płeć. Okazuje się, że zupełnie inne witaminy powinni suplementować mężczyźni, aniżeli kobiety. Dowiedz się więcej już teraz. 

Zapotrzebowanie mężczyzn na składniki odżywcze 

Weź pod uwagę, że większość niezbędnych witamin i minerałów dostarczamy do organizmu poprzez spożywanie konkretnych składników, dlatego codzienna dieta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i kondycję. Uwzględnij jednak, że zupełnie inne zapotrzebowanie na wartości odżywcze mają dzieci, kobiety, mężczyźni, pracownicy umysłowi, fizyczni, sportowcy czy osoby prowadzące siedzący tryb życia. Znaczenie ma również wiek i stan zdrowia. Co ciekawe, odpowiednia suplementacja powinna być dobrana również przy uwzględnieniu trybu życia, poziomu stresu czy stosowania używek, jak alkohol czy nałóg tytoniowy. 

Przedstawiając najlepsze witaminy dla mężczyzn, pod uwagę trzeba brać również ich predyspozycje genetyczne. 

Do najważniejszych składników diety mężczyzn zalicza się potas oraz magnez. To one korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krążenia i układu nerwowego. Do tego pomagają obniżać poziom stresu i trzymają mięśnie w dobrej kondycji. 

Szczególnie ważna jest również witamina C, cynk oraz selen. Ten skład jest dla mężczyzn priorytetem, jeśli pod uwagę weźmiemy ich płodność oraz jakość nasienia.

W codziennej suplementacji nie powinno brakować chromu. Ten składnik pomaga przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za męski testosteron na odpowiednim poziomie czy hamuje apetyt. 

Mężczyźni często sięgają po suplementy, które dedykowane są sportowcom. Nie ma w tym nic dziwnego, bo dodatkowa dawka cennych witamin i minerałów pozwala osiągać im jeszcze lepsze wyniki w uprawianej dyscyplinie, ale również zachować optymalną kondycję organizmu, również przy wytężonym wysiłku fizycznym. W tym zakresie zawsze warto brać pod uwagę suplementy, takie jak witaminy z grupy B, witaminę C, A, E czy D. W składzie suplementów powinna znaleźć się też l-karnityna, która dodaje energii i zapobiega powstawaniu urazów. 

Pewne jest, że suplementy dla mężczyzn powinny być dobierane indywidualnie. Najlepiej najpierw wykonać chociaż podstawowe badania, aby sprawdzić poziom ewentualnych niedoborów, a tym samym konieczne zapotrzebowanie. Co więcej, suplementacja powinna być wyznaczona i kontrolowana przez profesjonalnego dietetyka. Jeśli chcesz wybrać suplementy samodzielnie, stawiaj na te, których producent jasno określa grupę docelową i kieruje preparat właśnie do mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here