ile kosztują okulary progresywne

Problemy ze wzrokiem dosięgają ludzi w coraz młodszym wieku. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż ekrany komputerów, telefonów oraz innych urządzeń mobilnych generują niebieskie światło. Negatywnie wpływa ono na zdrowie oczu i sprawia, że ewentualne wady z czasem znacząco się pogłębiają. Dlatego wskazuje się, że optymalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się być korzystanie z okularów zerówek. Warto również, aby miały one antyrefleks. Jest to specjalna powłoka, która doskonale chroni narządy wzroku przed szkodliwym oddziaływaniem światła niebieskiego.

Dlatego w coraz większej liczbie zakładów pracy stanowią one swoisty standard dla wszystkich osób, które pracują przy komputerze. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których na okulary zerówki jest już zwyczajnie za późno. Wtedy niezbędne będzie sięgnięcie po szkła, które poprawią pole widzenia i sprawią, że twarze innych osób znów staną się w pełni rozpoznawalne. Wcześniej jednak niezbędne jest odbycie wizyty u okulisty, w ramach której narządy wzroku zostaną wnikliwie przebadane.

Takie badanie polega na skierowaniu wzroku do soczewki specjalnego aparatu

mężczyzna w okularach

Za jego pomocą okulista będzie w stanie ocenić, z jak głęboką wadą mamy do czynienia. Wtedy będzie on mógł z powodzeniem dobrać szkła, które będą optymalnie poprawiały pole widzenia danej osoby. Czasami dochodzi również do błyskawicznej diagnostyki poważniejszych chorób oczu, takich jak astygmatyzm. Jest to bardzo niebezpieczne schorzenie, bowiem bez stosowania specjalnych okularów wada może drastycznie się pogłębić – nawet w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Tym samym szybka diagnostyka może znacząco zwiększyć szanse lecznicze.

W przypadku rozpoznania omawianego schorzenia, okulista powinien poinformować swojego pacjenta ile kosztują okulary progresywne. Jeszcze kilka lat temu był to znaczny wydatek finansowy, sięgający nawet tysiąca złotych. Obecnie jednak technologia optyczna zmieniła się na tyle, że możliwe jest wyprodukowanie optymalnych szkieł bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów produkcji. Szacuje się, że okulary progresywne można obecnie nabyć nawet za pięćset złotych. Nadal jest to kwota, która jest większa niż koszt zakupu standardowych okularów, jednakże są one niezbędne, aby zatrzymać rozwój wady.

Istotne jest, że wiele osób nie jest w stanie przyzwyczaić się do noszenia okularów

W takim wypadku niezbędne wydaje się być skorzystanie z soczewek. Dotychczas osoby chore na astygmatyzm nie miały takiej możliwości, bowiem niemal niemożliwe było nabycie progresywnych szkieł kontaktowych. Obecnie jednak z powodzeniem można kupić odpowiednie soczewki – nawet te, które stosowane są jedynie czasowo. Warto mieć jednak na uwadze, że konieczne jest zachowanie odpowiednich warunków higienicznych.

okulary progresywne

Soczewki muszą być przechowywane w specjalnym płynie o silnym działaniu antybakteryjnym. Jednocześnie niezbędne jest smarowanie okolic gałki ocznej odpowiednim kremem, który zapobiega rozszerzaniu się źrenicy. Zachowanie odpowiednich warunków higienicznych jest niezbędne, aby na powierzchni oka nie powstało żadne zakażenie. Ponadto każdy powinien wiedzieć, że niezbędne jest ściągnięcie soczewek przed snem. W innym przypadku może dojść nawet do zapalenia spojówek – niezwykle uciążliwego schorzenia, które jest bardzo trudne w leczeniu.

W niemal każdym zakładzie optycznym można nabyć dobre okulary progresywne

Grubość ich szkieł znacząco się różni od standardowych okularów. Posiadają one wypuklenia, które optymalizują pole widzenia. W sytuacji, gdy soczewki lub szkła kontaktowe zostały optymalnie dobrane, możliwe jest łatwe zatrzymanie dalszego rozwoju omawianej wady. Warto jednak przynajmniej raz na pół roku pójść na badanie kontrolne do okulisty. Ewentualna wymiana szkieł na silniejsze jest wydatkiem pokaźnym, jednakże bez dokonania takiego zakupu wada może rozwijać się w bardzo szybkim tempie. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nikt nie powinien bagatelizować sytuacji, w których jakość jego wzroku pozostawia wiele do życzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here