szczoteczki

Społeczeństwo bardzo chętnie wypowiada się o rzekomo ogromnych zarobkach lekarzy. Z każdej strony można usłyszeć narzekania na to, że lekarze za dużo zarabiają, a jeszcze ośmieszają się narzekać. Nikt jednak nie weźmie pod uwagę faktu jak długo trzeba uczyć się aby zostać lekarzem. Jak długo trzeba nabierać praktyki, aby diagnozować i leczyć pacjentów, a także jaka ogromna odpowiedzialność codziennie ciąży na tysiącach lekarzy.

Każdy lekarz składa przysięgę, w której obiecuje, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby postawić dobrą diagnozę i wyleczyć pacjenta a przede wszystkim mu nie zaszkodzić. Zdaniem społeczeństwa wielu lekarzy nie dotrzymuje tej przysięgi. Zdaniem społeczeństwa wielu lekarzy patrzy tylko i wyłącznie na pieniądze, a w ogóle nie bierze pod uwagę dobra pacjenta, a jedynie zyski koncernów farmaceutycznych, a co za tym idzie również profity idące do kieszeni lekarzy.

O zarobkach lekarzy dentystów również krążą legendy

Zdaniem społeczeństwa dentyści zarabiają bardzo, bardzo dużo. Z drugiej strony pojawiają się głosy studentów stomatologii, którzy obawiają się tego, co będzie po zakończeniu studiów, ponieważ nie mają oni nikogo w branży medycznej w swojej rodzinie, kto mógłby pomóc na samym początku, a przecież wyposażenie gabinetu, aby rozpocząć pracę kosztuje bardzo dużo, pojawiają się nawet stawki kilkuset tysięcy złotych. Wyposażenie gabinetu medycznego jeżeli mowa o specjalistycznym sprzęcie na przykład USG czy chociażby specjalistycznym fotelu do wykonywania zabiegów idą w tysiące złotych.

ile zarabia dentysta

Można bardzo łatwo policzyć sobie ile pieniędzy wpływa do kasy fiskalnej dentysty każdego dnia jeżeli ten prowadzi prywatny gabinet. Zarobki dentystów są też zróżnicowane w zależności od miejsca. Oczywiście część dentystów ogranicza się do pracy dla Narodowego Funduszu Zdrowia w przychodniach, a część dentystów pracuje wyłącznie prywatnie, w swoim własnym albo wynajętym gabinecie. Wielu dentystów łączy te dwie prace, pracując do południa w Narodowym Funduszu Zdrowia w przychodni, a po południu przyjmując prywatnych pacjentów w gabinecie. Wielu osobom wydaje się, że praca dentysty jest pracą dość nieprzyjemną.

Przede wszystkim trzeba jasno powiedzieć sobie o tym, jak bardzo praca stomatologa niszczy kręgosłup. Na pewno część zarobków wydawana jest na rehabilitację. Lekarz dentysta, który wiele lat spędził w swoim zawodzie, ma wiele problemów związanych ze swoim kręgosłupem. Trudno znaleźć drugą klasę, która byłaby tak obciążająca dla kręgosłupa, ponieważ lekarz stomatolog ciągle pochyla się w jedną stronę i nie ma możliwości zmiany swojej pozycji przez cały czas trwania zabiegu. Czasami jest to zakładanie plomby przez kilka lub kilkanaście minut, a czasami długotrwały zabieg leczenia kanałowego.

Pacjenci mają wobec dentystów ogromne oczekiwania

Większość ludzi udaje się do gabinetu stomatologicznego przeświadczona o tym, że będzie to zabieg bolesny. Tymczasem dzisiaj istnieją takie znieczulenia, które nie powodują nawet żadnego dyskomfortu w czasie zabiegu. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile zarabia dentysta. Będzie to zależne od mnóstwa czynników. Inaczej będzie zarabiał dentysta pracujący tylko i wyłącznie na własny rachunek a inaczej dentysta pracujący dla NFZ albo dla sieci medycznej jak LuxMed czy Medicover.

zęby

Tak naprawdę wiele zależy też od umiejętności negocjacyjnych stomatologa. Prawda jest też taka, że jeżeli człowiek doświadcza bólu zęba to zrobi naprawdę wszystko i wyda każde pieniądze, aby ten ból zniknął. Ból zęba jest uznawany za jeden z najgorszych rodzajów bólu dla człowieka. Jeżeli dentysta chce otworzyć własny gabinet to na pewno będzie musiał na początku sporo zainwestować.

Jednak jeżeli dentysta będzie pracował uczciwie i solidnie na swoją markę osobistą, to prędzej czy później ta inwestycja się zwróci a dentysta zacznie zarabiać naprawdę duże pieniądze. Bardzo często ludzie widzą tylko i wyłącznie wysokie zarobki, a nie widzą ile czasu i zaangażowania kosztowało dojście do miejsc,a w którym dany stomatolog jest, ile wyrzeczeń na studiach, a także po studiach trzeba było uczynić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here