Koszulka reklamowa – uniwersalny gadżet

0
673

T-shirt to dość specyficzna forma odzieży. Jak żadna inna przedstawia ona treści, z którymi jej posiadacz musi się skądinąd utożsamiać. Naturalnie t-shirt może być koszulką bez żadnego szczególnego przekazu. Mimo to coraz częściej zdarza się, że ma on wymiar stricte reklamowy.

Uniwersalny przekaz

Z marketingowego punktu widzenia koszulka reklamowa to mało oryginalny, ale za to skuteczny sposób przedstawienia konkretnej marki. Znajdujący się na niej przekaz może i nie jest próbą ukazania danego brandu w sposób nachalny i „do bólu”pozytywny, ale za to w pewien sposób przybliża go i nakłania do utożsamienia się z jego przekazem. Posiadanie koszulki zawierającej określoną, marketingową treść skutecznie przemawia do podświadomości potencjalnych odbiorców. Efekt ten pogłębia się, jeśli brand widoczny na koszulce jest dostosowany do wieku noszącej ją osoby. I właśnie dlatego do niedawna dużą popularnością cieszyły się koszulki z logo jednego z popularnych napojów, gdyż ich posiadaczami były głównie osoby młode w wielu od kilkunastu do maksimum 30 – 35 lat.

Marketing w pigułce

Naturalnie zwykła koszulka reklamowa nie musi od razu budzić jakiś skomplikowanych, podprogowych, czy podświadomych zależności. Trzeba pamiętać, że nadal jest to uniwersalny gadżet, który odgrywa swoją stricte marketingową rolę. I właśnie dlatego:

– prezentuje daną markę w sposób jednoznaczny i czytelny,

– trafia do wielu potencjalnych odbiorców,

– jest reklamą, która nie generuje dużych kosztów,

– prowadzi do lawinowego wzrostu kontaktów marketingowych.

Uniwersalny wyrób odzieżowy

Trzeba też pamiętać, że wybór T-shirta jako narzędzia reklamowego nie jest niczym przypadkowym. Koszulkę nosi się zawsze i to zarówno zimą (pod spodem) jak i latem (na wierzchu). Oznacza to, że ma się tu do czynienia z funkcjonalną, całoroczną platformą reklamową, która nie generuje tak dużych kosztów, a jednocześnie trafia do odbiorcy masowego. Koszt samego nadruku jest dosyć niski, co również jest pewną wymierną korzyścią. Jedynym ograniczeniem jest konieczność wyboru do nadruku markowych, modnych koszul, które będą właściwym tłem dla treści reklamowych. Oferuje je m.in. sklep internetowy Comwear, który dostarcza swoim klientom najlepszą jakościowo odzież. Z powodzeniem można ją wykorzystać np. w roli nośnika reklamowego.

Podsumowując, koszulki z nadrukami reklamowymi to świetny i sprawdzony sposób na promocję wybranej marki. I choć nadrukowanie reklamy na T-shirty może nie jest zbyt odkrywczą metodą marketingową, to wciąż sprawdza się w roli skutecznego narzędzia reklamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here