ile kosztuje implant zęba

Implanty stomatologiczne to alternatywa dla zwykłych, ruchomych protez zębowych, a także dla mostków protetycznych. Chociaż wstawienie implantu nie jest tanie, to jednak decyduje się na niego wielu pacjentów. Z jakimi kosztami należy się wtedy liczyć?

Czym jest implant zęba?

Gdy dochodzi do poważnego uszkodzenia zęba wymagającego jego wyrwania, czyli ekstrakcji lub też ząb wypadł albo został wybity, w takim przypadku należy jak najszybciej pomyśleć o uzupełnieniu braku.

Aktualnie do wyboru są także implanty stomatologiczne, które mają na celu odtworzenie korzenia zębowego oraz całego zęba. Implanty można zastosować nawet przy bezzębiu!

Implanty te składają się z trzech głównych elementów:

– wszczep tytanowy umieszczany w kości szczęki lub żuchwy,
– korona, na przykład wykonana z porcelany,
– łącznik pomiędzy wszczepem a koroną.

Ze względu na swoje właściwości tytanowy wszczep może bardzo dobrze sprawdzić się jako zastępstwo utraconego korzenia, a tym samym cały implant może być nie do odróżnienia od okolicznych, naturalnych zębów!

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?
Dzisiaj implanty zębów są bardzo popularne. Ich duże powodzenie jest zasługą wielu zalet, jakie posiadają. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

– wieloletnia trwałość – nawet przez kilkadziesiąt lat,
– wysoki komfort – z implantu można korzystać jak z naturalnego zęba, nie dochodzi też do podrażnienia śluzówki, zwiększonego ryzyka infekcji jak przy protezie ruchomej,
– estetyka – implant zębowy prezentuje się jak zwykły ząb, dzięki niemu można także poprawić estetykę uśmiechu,
– brak problemów z mową – mogą pojawić się w przypadku protez ruchomych,
– poprawa wyglądu twarzy – dzięki temu, że implant umieszczany jest w kości, nie dochodzi do zapadania się policzków, co postarza twarz,
– łatwa higiena – implant myje się tak, jak pozostałe zęby,
– ochrona pobliskich zębów – mostek protetyczny wymaga ich oszlifowania, a przy wszczepieniu implantu nie jest to konieczne.

Wobec tego wszczepienie implantu może być bardzo dobrą decyzją dla każdej osoby, która chciałaby cieszyć się znów pełnym, pięknym uśmiechem!

zęby

Ile trzeba zapłacić za leczenie implantologiczne?

Niestety, implantu stomatologicznego nie można wykonać w ramach NFZ. Trzeba zatem udać się do prywatnego gabinetu zajmującego się implantologią stomatologiczną.

Wszczepienie implantu zębowego to dość wysoki koszt, ale warto wziąć pod uwagę powyższe zalety. To wydatek na wiele lat – implant będzie bardziej trwały i komfortowy niż mostek czy proteza ruchoma. Zatem, ile kosztuje implant zęba wykonany w prywatnym gabinecie stomatologicznym?

Koszty implantów stomatologicznych są zależne przy tym od wielu czynników, do których zaliczają się:

– rodzaj wybranego implantu
– rodzaj korony zębowej
– wielkość braku zębowego
– koszty związane z konsultacjami
– ceny badań, w tym badań RTG zębów
– dodatkowe procedury wymagane do wykonania zabiegu, na przykład regeneracja kości po jej zaniku, przeszczep kości, podniesienie dna zatoki

Warto także wskazać, że każdy gabinet może posiadać innego rodzaju cenniki, dlatego warto porównać je ze sobą.

implant zęba

Przykładowe ceny implantów stomatologicznych:
– cena za implant stomatologiczny, łącznik i koronę – od około 3 500 do 5 500 złotych za jeden brak
– cena za konsultację implantologiczną – od 100 do 200 złotych
– cena za wykonanie zdjęć RTG – od 80 do 150 złotych
– cena za regenerację kości – od 1 500 do 3 000 złotych
– cena za przeszczep kości – od 2 000 do 4 000 złotych
– cena za podniesienie dna zatoki szczękowej – od 2 000 do 3 000 złotych

W większości przypadków wtedy, gdy pacjent chce uzupełnić implantem jeden brak zębowy, musi liczyć się on z wydatkiem od 4 000 złotych do 5 500 złotych, gdy nie są potrzebne inne zabiegi.

Aby pokrycie wydatków związanych z leczeniem było łatwiejsze, wiele gabinetów oferuje także możliwość rozłożenia ich na raty.

Podsumowując, wszczepienie implantu jest dość wysokim kosztem. Należy jednak pamiętać o tym, że w porównaniu z innymi metodami uzupełnienia braków zębowych ma ono wiele zalet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here