ile na komunię

Wiele ludzi zadaje sobie pytania na temat ile dać na komunię. Bliższa rodzina jak wiadomo ma większy problem, a najbardziej rodzice chrzestni. Kolejnymi rzeczami, o których ludzie zaczynają mieć zakłopotanie, jest dokonanie wyboru pomiędzy prezentem czy kopertą. Na jaką kwotę się zdecydujemy, zależy tylko od nas. Może to być dowolna kwota pieniężna, ponieważ nie ma określonej stawki. Jak wiadomo, rodzice chrzestni muszą się wyróżnić spośród pozostałych.

Często decydują się na zakup roweru lub innego prezentu. Jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka, które przystępuję do swojej pierwszej komunii. Jednak, gdy na przykład prezent ktoś już zakupił, pojawia się problem. Najprostszym rozwiązaniem staję się koperta z pieniędzmi. Jednak podarowanie takiej koperty, nie jest również proste w sposób, jaki by się mogło wydawać. Decydując się na podarowanie prezentu w postaci pieniędzy, nasuwają się na myśl pytania:

Ile dać pieniędzy na komunie? Ile na komunię?

Odpowiedzi na te pytania są różne. Tyle ile pieniędzy damy na komunię zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Przy szykowaniu kwoty warto sobie zadać pytanie: Na ile nas stać? To pytanie powinno nam pomóc przemyśleć pewne sprawy. Dla jednych małą kwotą jest 100 złotych, a dla innych 500 złotych. Rodzice chrzestni nie są zobowiązani do większej kwoty niż inni goście. Jednak od lat przyjęło się, że najbliższa rodzina daje więcej.

komounia

Zaproszenia na komunię są zazwyczaj wysyłane dużo wcześniej. W momencie, kiedy dostaniemy zaproszenie z marszu, wiadomo, że nie będziemy przygotowani na odpowiedni prezent ani zdecydowani na podarowanie odpowiedniej kwoty. Jednak zaś, gdy zaproszenie dostajemy kilka miesięcy wcześniej, warto, jest zacząć odkładać. Dużo łatwiej jest przecież, drobnymi kwotami uzbierać określoną sumę niż wyjąc z bankomatu od razu. Jednak nie możemy oszczędzać przez to na naszym życiu. To ile damy na to wydarzenie zależy od naszych możliwości.

Na komunię najczęściej dajemy, od 100 do 300 zł. Jeśli jednak nasz portfel pozwala nam na większą kwotę, nie ma przeciwwskazań, aby ją podarować. Ważne jest, aby nie przesadzić. Duża kwota liczona w tysiącach może być dla małego dziecka zbyt duża. Jeśli chodzi o bliskich, to również problem często mają dziadkowie. Najczęściej kwota, na jaką się decydują, nie przekracza 200 złotych, jednak zazwyczaj dziadkowie są przygotowani na komunię kilka miesięcy wcześniej. Ile dają chrzestni do koperty? Kwoty są różne, ale zazwyczaj oscylują w przedziale od 300 do 1000 złotych. Jeżeli rodzice chrzestni się dogadają to również fajną opcją, jest zakup na przykład roweru dla dziecka od któregoś z nich.

Jak wiadomo, rower prawdopodobnie przez kilka następnych lat będzie używany. Jest to pamiątka na długie lata. Ile damy do koperty jako rodzice chrzestni zależy tylko i wyłącznie od nas. Bardzo duża liczba ludzi zwraca uwagę, na to ile kto dał koperty. Należy pamiętać, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze. Zamiast ciągle myśleć o pieniądzach, lepiej jest się skupić na naszej obecności podczas Pierwszej Komunii Świętej i na towarzyszeniu dziecku w obchodzeniu bardzo ważnego wydarzenia w jego życiu. Pieniądze możemy również dać w albumie czy innej książce. To, na jaką książkę się zdecydujemy, zależy od nas.

przyjęcie

Zawsze ciekawszym prezentem będzie książka z pieniędzmi niż zwykła biała koperta. W okresie komunijnym w większości sklepów oraz galerii znajduje się ogrom stanowisk z rzeczami dotyczącymi Komunii Świętej. Najczęstszą i popularną wręczaną księgą jest Biblia. Jednak nie jesteśmy tylko zobowiązani dać książkę o temacie religijnym. Może to być jakaś książka z wierszami lub baśniami. Przy wręczaniu albumu czy innej książki pamiętajmy, żeby powiedzieć, że tam się znajdują pieniądze.

W ten sposób będziemy mieli pewność, że nigdzie się nie zgubią. Podsumowując, to ile damy pieniędzy na komunię zależy tylko i wyłącznie od nas. Pamiętajmy, że dla dziecka jest to ważne wydarzenie w jego życiu, dlatego pieniądze należy uznać za wartość drugorzędną. Jeśli mamy pomysł na prezent, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wręczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here