ile zarabia fryzjer

Bardzo ciekawym pomysłem na biznes jest założenie swojego salonu fryzjerskiego. Wielu ludzi zadaje sobie na pewno pytanie ile zarabia fryzjer. Wszystko zależy od tego, jakie mamy doświadczenie i czy pracujemy jako fryzjer męski czy damski. Fryzjerzy damscy biorą dużo więcej za swoje usługi, ponieważ praca przy włosach kobiecych jest zdecydowanie cięższa i trwa dłużej. Do tego dochodzą stylizacje na różne imprezy jak na przykład studniówka oraz wesele, a także farbowanie.

Trzeba jednak pamiętać, że równie łatwo zniszczyć długie włosy dlatego trzeba szczególnie uważać, żeby nie popełnić żadnych błędów. Zarobki fryzjera zależą też od tego czy jesteśmy zatrudnieni czy prowadzimy własny salon fryzjerski. W drugim przypadku zarobki są zdecydowanie większe, ale też mamy więcej pracy przy prowadzeniu własnej działalności. Dużą rolę odgrywa także miasto, ponieważ wiadomo, że w większych miejscowościach jesteśmy w stanie zarobić znacznie więcej, a do tego mamy większą liczbę klientów.

Nie należy zapominać, że zawód fryzjera to bardzo odpowiedzialna praca, ponieważ fryzjerzy odpowiadają za nasz wizerunek i to jak wyglądamy. Najwięcej zarabiają fryzjerzy gwiazd, ponieważ to do nich udają się największe gwiazdy telewizji i w ten sposób promują także ich usługi. Trzeba jednak pamiętać, że do wszystkiego dochodzi się latami dlatego nie powinniśmy się załamywać początkowymi porażkami nawet jeśli pierwsze miesiące albo i lata nie przynoszą oczekiwanych zarobków.

fryzjer

W końcu ciężka praca przyniesie zamierzone efekty. Bardzo ważne są szkolenia, które fryzjerzy powinni regularnie odbywać i się szkolić w różnych modułach. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się barberzy, czyli fryzjerzy męscy. Zajmują się oni włosami mężczyzn oraz strzyżeniem brody. Fryzjerem najlepiej być w województwie mazowieckim, ponieważ fryzjerzy zarabiają tam średnio 2000 złotych, równie wysokie stawki można uzyskać w województwie pomorskim oraz zachodnio-pomorskim.

Najmniej zarabiają fryzjerzy w województwie podkarpackim, średnio 1500 złotych miesięcznie oraz w województwie warmińsko-mazurskim gdzie zarabiają około 1450 złotych. Posiadając własny salon fryzjerski możemy zarobić znacznie więcej, wszystko zależy od renomy naszego salonu i umiejętności osób, które są u nas zatrudnione. Dobrzy fryzjerzy potrafią zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Takie kwoty są możliwe zwłaszcza w dużych miastach. Za takie usługi jak przyczepianie włosów czy specjalne fryzury na noc sylwestrową klientki potrafią zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Musimy jednak pamiętać, żeby od przychodu odliczyć koszty uzyskania przychodu, takie jak prąd, wynajęcie miejsca pod salon fryzjerski oraz zakup niezbędnego sprzętu. Do takiego możemy zaliczyć specjalistyczne nożyczki, golarki oraz farby do włosów. Nie należy oszczędzać na farbach, lepiej jest wybierać te najlepsze jakościowo, ponieważ w ten sposób możemy przyciągnąć do nas klientów, którzy następnie zostaną na dłużej. Żeby stać się fryzjerem trzeba ukończyć szkołę, która specjalizuje się w tym kierunku. Obecnie na rynku znajduje się wiele szkół policealnych oraz licea fryzjerskie, a także technika.

gabinet fryzjerski

Naukę w tych szkołach można odbywać w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Drugi tryb jest doskonały dla osób, które chcą już zacząć pracę w zawodzie, a do tego połączyć ją z nauką. Jest to coś na wzór studiów zaocznych. Ukończenie takiej szkoły pozwala na zdobycie tytułu technika usług fryzjerskich, a co za tym idzie pozwala zacząć pracę w zawodzie na poważnie. Gdy już posiadamy ten tytuł możemy się zatrudnić w salonie fryzjerskim lub też założyć własny zakład fryzjerski i zatrudniać innych ludzie.

Trzeba jednak pamiętać, że samo ukończenie szkoły to nie koniec drogi fryzjera, ponieważ najlepsze salony fryzjerskie wymagają dodatkowych tytułów. Takie można uzyskać po zdaniu egzaminu czeladniczego, który jest kolejnym etapem. Po zdaniu egzaminu czeladniczego przychodzi czas na egzamin mistrzowski. Dopiero posiadanie tych tytułów pozwala nam w pełni nazywać się fryzjerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here